tarihce_img_1Firmamızın temelleri 1954 yılında İstanbul’un şirin bir komşusu olan Tekirdağ ilinde Fahrettin Çak tarafından atılmıştır. Başlangıçta inşaat, akaryakıt ve otomotiv sektörlerini iştigal edinen yapı, İstanbul’a taşınarak faaliyetlerini burada geliştirmiştir. 1983 yılında Türkiye’nin dış ticaret alanında gösterdiği gelişmeye paralel olarak nakliye sektörüne hizmet arz etmek amacıyla Gökbora A.Ş. kurulmuştur.

Başlangıçta 10 araç ve 20 personelle çıkılan yolda ciddi mesafeler alınmış ve gerek yurt dışı şirketleriyle yapılmış olan işbirlikleri gerekse personel, tesis, araç kalite ve miktarlarında yapılan yatırımlarla 1983 yılından başlayarak büyük mesafeler katetmeye ve misyonunun gereğini uygulamaya devam etmektedir.

tarihce_img_3Şirket, yönetim anlayışında, taşra aile geleneğini çoktan geride bırakırken, kurumsal yapılanma ve kalite sertifikasyon programlarını başarıyla tamamlayıp bir bayrak yarışı şeklinde başlayan aile şirketi kimliğini, günümüzde tümden terk etmiş, modern iş uygulamalarını şirket kültürüne yansıtarak , Nakliye unsurlarının tüm modellerini bünyesine katmış, hareket alanlarında global bir yapıya dönüşmüştür.

TARİHÇE

 • 2014 - Tüm Ortadoğu ve Balkanlardayız.

  Yurtdışı girişimlerini büyük bir hızla genişletmeye devam eden Gökbora A.Ş., Ortadoğu ve Balkan ülkerinde faaliyetlerine kurmuş olduğu bölgesel şirketleriyle devam etmektedir.
 • 2006 - Duisburg Limanındayız.

  Gokbora’nın, İtalya’da başladığı şirketleşme girişiminin ikinci durağı Almanya’nın Duisburg kentinde bulunan Logport lojistik bölgesi. Şirketimiz Duisburg’ta satın almış olduğu 20.000 m2’lik alanda sizlere hizmet vermektedir.
 • 2004 - Avrupadayız!

  Gokbora A.S. Turkiye ‘nin yer aldigi sektordeki hakli buyumesine paralel olarak, musteri odakli hizmet anlayisi prensibinin, yurt disinda da cok uluslu sirketler toplulugu olarak genisletilmesi yatirimlarinin ilk ayagi olan, Gokbora Srl/Italya, 2004 yilinda Trieste – Italya’da kurulmus, tamamı ile Gokbora A.S. Turkiye sermayeli bir Italyan sirketidir.
 • 1995 - Ege Bölge Müdürlüğü

  1995 yılında faaliyetlerine İzmir ‘de başlayan firmamız şuanda İzmir’in Gaziemir ilçesinde 7500 m2 alanlı tesislerinde hizmetlerine devam etmektedir. Kendisine bağlı Denizli şube ile birlikte tüm Ege Bölgesinin lojistik ihiyaçlarını karşılayacak altyapı ve donanıma sahiptir.
 • 1990 - Bursa Bölge Müdürlüğü

  Her geçen gün artan yatırımları ve geniş hizmet ağı ile ,Marmara bölgesinin önemli şehri Bursa da faaliyet gösteren Gökbora Bursa Bölge Müdürlüğü,uluslararası nakliye sektöründe Bursa nın parlayan yıldızı olmaya devam etmektedir. 19000 m2 arazi üzerine kurulmuş,modern altyapısı ile donatılmış kendi tesislerinde ,üstün hizmet ve kalite anlayışı ile ,çalışmalarını sürdüren Gökbora Bursa Bölge Müdürlüğü, yenilenen araç filosu,uzman kadrosu ,tamamlanan ve gündemde olan yatırımları ile,sektörde yarattığı farkı arttırarak sürdürmektedir.
 • 1983 - Gökbora A.Ş. Kurulmuştur.

  1983 yılında Türkiye’nin dış ticaret alanında gösterdiği gelişmeye paralel olarak nakliye sektörüne hizmet arz etmek amacıyla Gökbora A.Ş. kurulmuştur.
 • 1954 - Yılında Temellerimiz Atılmıştır.

  Firmamızın temelleri 1954 yılında İstanbul’un şirin bir komşusu olan Tekirdağ ilinde Fahrettin Çak tarafından atılmıştır. Başlangıçta inşaat, akaryakıt ve otomotiv sektörlerini iştigal edinen yapı, İstanbul’a taşınarak faaliyetlerini burada geliştirmiştir.

1954 Yılında Fahrettin ÇAK Tarafından Kurulduk.